Mám rád vítězství…


Asi jste to také zažili, když se Vás v první třídě ptali „čím budeš“? Nevím jak Vy, ale já jsem v tom měl jasno. Budu hokejista a nejlépe v NHL. To první se mi splnilo, to druhé už ne.

Nejsem zklamaný tím, že to v NHL nevyšlo, protože jsem našel to, co mě baví a tím je rozvoj lidí podle jejich osobnostních předpokladů a potenciálu.

Sice vám netleská celá sportovní hala, ale když Vám lidé říkají, že jste jim pomohl najít zaměstnání, které je baví, nebo jim ukázat, jak vydělat více peněz, získat respekt u svého týmu, nebo lépe pochopit svého šéfa, partnera, nebo tchyni , pak víte, že Vaše práce má smysl.

Sport mě naučil hodně věcí, které využívám při své práci při rozvoji jednotlivců, týmů a firem, jako např.:

  • nikdo vám nedá nic zadarmo
  • můžete být skvělá individualita, ale pokud jste součástí týmu, tak pro úspěch potřebujete, 
  • aby skvěle fungovali i ostatní
  • jednorázová motivace může být dobrá pro jednorázový výsledek, ale sezóna je dlouhá
  • týmová motivace může dočasně zabrat, ale individuální motivaci nenahradí
  • můžete dávat někoho za vzor, ale pokud nemá stejné fyzické, nebo osobnostní předpoklady, tak je to spíše demotivující a že přihrávka na gól, má stejnou hodnotu, jako jeho vstřelení. 

Láska ke sportu mi zůstala a tak dál hraji hokej, tenis, běhám, jezdím na kole, lyžuji,….to mě udržuje ve fyzické i psychické kondici a neustále mi také přináší nové poznatky do mé práce.

A co vy. Máte, nebo měli jste nějaké koníčky, které Vás naučily něco, co využíváte ve svém osobním, nebo pracovním životě?